אריה אגמון - אוטו פורטרט Creative Commons License
עבודה זו נמצאת תחת רשיון מסוג Creative Commons License.

Valid XHTML 1.0!

e-Motion

e-Motion סרט

אריה אגמון, אמן וקולנוען ישראלי וותיק, מכוון את מבטו כעת אל העולם הדיגיטלי. בעל רגישות ייחודית להבעתיות שבתנועה ובצבע, אגמון מציע לנו מגרש משחקים חדש. e-Motion היא יצירה שמתחברת אלינו במקום הכי בלתי-אמצעי - תנועה כהבעה - ומזמינה אותך לחוות את התנועה בצורה חדשה; כנקודת חיבור אל עולם שלם של מורכבויות ואינטראקציות בין האדם לעצמו ולסביבתו.

walk away המרחב נוצר על-ידי טכנולוגיה מזמינה ולא מורגשת שמטרתה לפתוח חלל. תנועות שנקלטות ומועברות על-ידי מצלמה קטנה אל תוכנת מחשב מפוענחות, מבוררות ומבודדות לאספקטים שונים של תנועה. כמו מראה, היצירה מעניקה לכל תנועה ממד של צורה ושל צבע, והדימוי הדיגיטלי - אם כצורה אנושית, ואם כצורה אבסטרקטית - מוקרן למסך בהשתקפות מרהיבה.

היצירה מכונה גם אמנות אינדבידואלית. האמן מספק את המסגרת, אך התוכן והמשמעות מתקבלים רק כשנכנס אדם לתוך החלל, שומע את המוסיקה או את קצב לבו, וסוגר את מעגל האינטראקציה. לרקוד למוסיקה? או בתגובה לדמות הצבעונית המופיעה מולך? להשתקף בצורה שקטה מול מראת הצבעים? או לשחק עם הדימוי ולחפש את הדמיון ואת השוני?

כך או אחרת, אתה הופך ליצירת האמנות.

אבל האם זה באמת אתה? מגרש המשחק הזה מעלה כמה אתגרים מעניינים בפני הצופים-משתתפים. מצד אחד, דרוש רק מעט אומץ לפתוח שיחה עם התנועה. מאידך, רבדים של משמעויות מתגלים בפני מי שיכול להפוך את השיחה לדיאלוג של ממש - לאינטראקציה שמשנה את הפרספקטיבה והתפיסה על היחס שלך לעצמך ולעולם הסובב.

האדם בוחר את רמת השתתפותו. אם ברמת הדימוי, כמשתתף-צופה, הוא ממקם את עצמו כחלק ממערכת קיימת. אותה מערכת יוצרת מהתנועה שלל של צבעים וצורות, ובכך מביעה את עצמה דרכן.

ניתן גם לבחור להיות משתתף-יוצר. להעניק תוכן ומשמעות למסגרת זו על-ידי השתתפות שמגיעה גם לרמת החוויה. לשים את כל המוכר והמובן מאליו בצד, להיפתח לגילויים ולהפוך את המערכת החלולה לחלל מלא בהבעה עצמית ובדיאלוג בין שווים אך שונים - בין האדם לבין הצבע והצורה, בין הרגע המצולם לבין התנועה המתגלה בין הרגעים.

לוגו e-Motion יצירה: אריה אגמון
תכנות: רם-און אגמון וכוכבית טבוך
טקסט: היידי דאן-הלוי

כדי לטעום מן החוויה, אתם מוזמנים לצפות בסרט לדוגמא ובגלרית התמונות.